PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

English (UK)Polski
wtorek, 19 luty 2013 12:10

HTC wprowadza One - nowy topowy model telefonu

HTC pokazało dzisiaj oficjalnie nowy, czołowy model telefonu, nazwany "One". HTC miało ciężki rok 2012 i ma nadzieję na odzyskanie rynku i znaczący wzrost zysków.

Parametry techniczne nowego modelu są imponujące, wyświetlacz 4.7 cala o rozdzielczości 1080p, czterordzeniowy procesor Qualcomm 1.6GHz, 2GB pamięci RAM jak rownież 32 lub 64GB pamięci wewnętrznej. Obudowa telefonu wykonana jest z jednego kawałka aluminium, z lekko zaokrąglonymi narożnikami. Dzwięk wydobywa się z dwóch głośniczków, z których każdy ma własny wzmacniacz. Aparat telefoniczny wyposażono w sensor nazwany Ultrapixel, który wg HTC zbiera 300% więcej światła. Obiektyw na jasność F2.0, co nie jest często spotykane w dzisiejszych urządzeniach typu smartphone.

Od strony programowej, One pracuje na Androidzie w wersji Jelly Bean, z własnym interfejsem HTC o nazwie Sense 5, ideowo bardzo zbliżonym do aktywnych kafelków z WIndows 8.

Czytany 3399 razy