PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

English (UK)Polski
wtorek, 05 marzec 2013 08:55

iWatch firmy Apple może być dostępny pod koniec 2013

Agencja Bloomberg opublikowała artykuł, z którego wynika że spodziewany "inteligentny zegarek" - iWatch, może być dostępny pod koniec 2013 roku. Źródło przecieku jest zbliżone do firmy Corning - producenta szkła używanego przez Apple w róznych urządzeniach - Gorilla Glass.

Apple nigdy nie ogłasza nad czym aktualnie pracuje, ale plotki z różnych źródeł sugerują że nad iWatch - lub cokolwiek to może być, pracuje ponad 100 inżynierów. Nazwa urządzenia nie jest oficjalna, ale pogłoski sugerują że może ono mieć możliwość wykonywania połączeń telefonicznych, współpracy z mapami i może zawierać czujniki biometryczne - podobne do tych oferowanych teraz przy współpracy z Nike. Na tym etapie wszystko pozostaje plotką, ale ponieważ Google planuje wypuścić swoje okulary (Google Glass) pod koniec 2013, może to być bodziec dla Apple do wprowadzenia do sprzedaży czegoś ideowo podobnego. 

Pełny tekst (w jęz. angielskim) dostępny jest tutaj.

Czytany 3662 razy