PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

English (UK)Polski
środa, 31 lipiec 2013 14:22

Moto X oficjalnie na rynku

Moto X jest mobilnym urządzeniem klasy średniej, kontrolowanym przez Androida, które posiada kilka obiecujących funkcji, m.in. Google Now oraz aparat 10MP.

moto x hands-on sg 36-580x325

Reagowanie na polecenia głosowe, czyli Touchless Control pozwala mu na integrację z Google Now. Smartfon posiada wiele spersonalizowanych opcji, jak choćby możliwość wymiany panelu tylnego, wybierając spośród 18 kolorów. Sercem Moto X jest układ Snapdragon S4 Pro z dwurdzeniowym procesorem Qualcomm 1,7GHz i czterordzeniowym układem graficznym Adreno 320 z dwoma dodatkowymi, specjalnie opracowanymi chipami z których jeden przetwarza polecenia w języku naturalnym, a drugi zapewnia przetwarzanie kontekstowe. Moto X wyposażony jest w wyświetlacz 4,7", z pojemnościowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1280 x 720 i gęstości (pixel density)316 ppi. Urządzenie posiada dwa aparaty: z przodu – 2 MP i z tyłu – 10 MP z technologią Clear Pixel. Do wyboru są dwie wielkości wbudowanej pamięci – 16 lub 32GB, ale bez dodatkowych slotów, natomiast kupujący dostają w prezencie dodatkowe 50GB na (wirtualnym) dysku Google Drive. System zasilany jest baterią o pojemności 2200 mAh , która powinna wystarczyć na 24 godziny użytkowania, a czas rozmowy oscyluje w okolicach 13h. Smartfon ma wiele opcji łączności, włączając WiFi a/b/g/n/ac z podwójną anteną, Bluetooth 4.0, USB, NFC, Miracast oraz gniazdo słuchawkowe. Podobnie jak Iphone 5, Moto X korzysta z karty nano SIM. Wbudowane sensory to miedzy innymi GPS, GLONASS, a także cyfrowy kompas.

moto x colors-580x235

Jak już wspomniano, do wyboru mamy 18 kolorów tyłu obudowy, ale także cały wachlarz innych cyfrowo personalizowanych opcji, które można zmieniać poprzez powiązane konto Google.
W centrum nowego telefonu znajduje się oczywiście funkcja Google Now, która stanowi bezdotykową kontrolę pozwalającą na bezpośredni dostęp do poleceń telefonicznych, bez dotykania żadnego przycisku urządzenia. Kiedy Moto X jest w stanie czuwania, wystarczy tylko powiedzieć „OK Google Now", a polecenie zostanie wykonane, rozmowa telefoniczna, pytanie o szczegóły dojazdu, odczytanie prognozy pogody, itd. Smartfon posiada 3 mikrofony, które razem z instruktażem użytkownika, będą w stanie zapewnić kontrolę nawet z 5 metrów. Obecnie jest on dostępny w angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej i portugalskiej wersji językowej.
Dużym krokiem w kierunku codziennego użytkowania jest Active Display. Wyświetlacze AMOLED mogą wybiórczo aktywować określone fragmenty ekranu, znacznie zmniejszając zużycie baterii kiedy ekran jest zablokowany i pokazuje jedynie zegar, powiadomienia itp. Inną przydatną właściwością jest Motorola Assist, która próbuje kontrolować powiadomienia w zależności od kontekstu. Np. podczas jazdy samochodem urządzenie automatycznie przełączy się w tryb samochodowy. Assist potrafi odczytywać na głos przychodzące wiadomości, odpowiadać na nie przygotowanymi szablonami odpowiedzi, a także odtwarzać muzykę strumieniowo przez bluetooth.

moto x hands-on sg 201-580x219

Wbudowany aparat fotograficzny wyposażono w sensor 10 MP, co może nie jest najwyższą spotykaną wartością, ale mimo wszystko całkiem przyzwoitą. Dodatkowo, urządzenie posiada technologię Clear Pixel, która w porównaniu ze standardowym czujnikiem, wychwytuje do 75% więcej światła, a co za tym idzie pozwala na lepsze mniej oświetlone zdjęcia lub krótki czas naświetlania obrazów w świetle dziennym.

Moto X będzie w sprzedaży pod koniec sierpnia w cenie odpowiednio 199 i 249 dolarów za wersje 16 i 32GB.
Źródło: SlashGear

Czytany 3697 razy