PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

English (UK)Polski
piątek, 05 lipiec 2013 08:03

Raporty za 2-gi kwartał 2013 pokazują, że Android rośnie w siłę

Firmy zajmujące się analizą rynku mobilnego opublikowały raporty za drugi kwartał 2013. Android zdobywa coraz większe połacie rynku, głównie dzięki spowolnieniu w obozie Apple. Tablety stanowią forpocztę starcia pomiędzy systemami operacyjnymi i nic nie wskazuje na to aby miało się to zmienić.

Stanowią one 34% urządzeń komputerowych sprzedanych w drugim kwartale 2013. Co daje 43-procentowy wzrost na przełomie 12 miesięcy. Podział łupów jest jednak złą wiadomością dla Apple, gdyż konkurencja mocno depcze im po piętach. Dzieje się to głównie dzięki małym tabletom (z ekranami mniejszymi niż dziewięć cali), które są tańsze i trafiają do szerszego grona odbiorców.

android-chart

Według analityków z Canalys, Android posiada 53-procentowy udział w rynku tabletów, ale brakuje mu szerokiego wsparcia ze strony programistów aplikacji zorientowanych na tablety i na tym polu nadal przegrywa z Apple. Obroty w Apple Store nadal czynią go najbardziej dochodowym sklepem i wydaje się, że nie zmieni się to w najbliższej przyszłości.

Raport przygotowany przez Strategy Analytics opiera się na podziale rynku na systemy operacyjne. Pokazuje on, że w ciągu ostatniego roku Android zdobył kolejne 10% rynku osiągając prawie 80% udziałów w rynku systemów operacyjnych na smartfonach i tabletach.  Dominacja Google przyszła głównie kosztem mniejszych rywali takich jak Blackberry i Nokia. W porównaniu z ubiegłym rokiem. Jeszcze tylko Microsoft zanotował niewielki wzrost o 0.3%

Źródła:
http://www.canalys.com/newsroom/small-tablets-drive-big-share-gains-android
http://www.strategyanalytics.com/default.aspx?mod=reportabstractviewer&a0=8791

Czytany 3332 razy