PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

English (UK)Polski
wtorek, 31 grudzień 2013 11:00

Dell Venue

Amerykański koncern Dell, znany do niedawna głównie jako producent dość tanich, ale charakteryzujących się wysoką jakością laptopów i netbooków zaprezentował swój pierwszy tablet – Dell Venue. Tablet jest dostępny w wersji z 7-calowym i 8-calowym ekranem.

Tablety pracują pod kontrolą systemu Android 4.2. Każdy z tabletów jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,6 GHz oraz 2 GB RAM i 16 GB pamięci. Standardowo posiadają też dwie kamery, jedna do robienia zdjęć a druga do wideorozmów np. przez Skype. Wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli pozwoli na wygodne korzystanie z tabletu podczas codziennych czynności, np. przeglądania internetu.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość bezprzewodowego podłączenia tabletu do telewizora. Bez użycia kabli można łatwo wyświetlić obraz z tabletu na ekranie - trzeba tylko dokupić odpowiedni adapter do telewizora. Jest to bez wątpienia bardzo wygodnym rozwiązaniem.

W dodatku każdy z tabletów już w momencie pojawienia się na rynku przyciąga atrakcyjną ceną – Dell Venue 7 i Dell Venue 8 kosztują ok. 150-180 USD. Każdy z tabletów można kupić w kolorze czarnym lub czerwonym.

Czytany 4388 razy