PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

English (UK)Polski
wtorek, 10 wrzesień 2013 13:49

Nowy iPhone 5

Następcą iPhone 5 będzie nowy smartfon iPhone 5S. Pomimo że nazwa urządzenia jest podobna do poprzednika, będzie miało kilka nowych funkcji. Jakość wykonania i wydajność są na wyższym poziomie, aparat umieszczony w smartfonie jest dużo lepszy, a ponadto smartfon ma znacznie wytrzymalszy akumulator.

Ponadto urządzenie będzie działać pod kontrolą nowego systemu iOS 7. Kolejną nowością jest czytnik odcisków palców. Wymiary i waga nie różnią się natomiast od poprzednika. Na dole metalowej obudowy znalazło się złącze Lightning, ograniczające wybór akcesoriów do tych produkowanych przez Apple’a oraz wybranych, licencjonowanych dostawców. Również pojemność pamięci pozostała bez zmian – dostępne są warianty 16 GB, 32 GB i 64 GB.
iPhone 5S ma wyświetlacz o przekątnej 4”. Jest on wykonany w technologii LCD i ma rozdzielczość 1136 x 640 pikseli. Oprócz tego, ekran iPhone’a cechuje się dużą stabilnością kontrastu i barw i zachowuje czytelność przy różnych kątach widzenia.
Aparat iSight w dalszym ciągu dysponuje matrycą o rozdzielczości 8Mpix, zwiększono jednak jej powierzchnię, a co za tym idzie wielkość pojedynczego piksela. Rolę lampy błyskowej pełnią dwie diody LED emitujące światło o różnej barwie. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło flesza ma być optymalnie dopasowane do jasności otoczenia i zapewniać właściwą temperaturę barwową zdjęcia.

Czytany 3567 razy